Korona Zachodu -ROŻNOWICE 2018

Bieg i marsz im.M.Stefaniaka w Rożnowicach wchodzące w skład cyklu imprez Korony Zachodu Polski przyciągnął do Rożnowic 29.09 ponad 300 zawodników.

Była to już czwarta edycja Korony w naszym rejonie, w zeszłym roku zawody odbywały się w Słonawach, wszystkie pozostałe edycje, łącznie z tegoroczną w Rożnowicach. Rożnowice mają szczęście do wyśmienitej, jesiennej pogody i jednej z największej frekwencji w zawodach w tym cyklu.

Organizatorami tegorocznej imprezy było Stowarzyszenie Monar oraz Stowarzyszenie NW-Włóczykije, imprezę pomogło zorganizować Starostwo Oborniki oraz Nadleśnictwo Oborniki. Dodatkowo impreza została wsparta przez lokalne firmy oraz osoby fizyczne. Przygotowanie tej imprezy związane było z wieloma emocjami i problemami. Wszystkim nam zależało aby odbywała się ona w Rożnowicach. Udało się…

Pomijając wszystkie spotkania, 29.09.2018 znaleźliśmy się wszyscy w Rożnowicach. My jako organizatorzy już około godziny 8:00 wyruszyliśmy znakować trasę.Kilka dni wcześniej służby Nadleśnictwa przejrzały cała trasę, posprzątano śmieci, usunięto niebezpieczne drzewa. To była spora praca. Na trasie biegowej wprowadzono tylko taśmy sygnalizacyjne, na trasie NW do typowego oznaczenia trasy doszło również znakowanie korzeni. Przez godzinę udało się wszystko zrobić i trasy już były gotowe.

W tym czasie rozpoczęło się gorączkowe przyjmowanie zawodników w biurze zawodów. Było słychać troszkę narzekań, mamy nadzieję że wspólnie uda się na przyszły rok (oby) namierzyć i rozwiązać problemy.

Co potem, UFF działo się … najpierw starty. To zawsze budzi ogromne emocje. W zawodach wystartowało sporo członków naszego stowarzyszenia, co bardzo cieszy. Troszkę, szkoda, że z całego cyklu Korony uczestniczymy tylko w tych zawodach, ale może to się zmieni i w końcu stworzymy drużynę. Zawodnicy na trasę wypuszczani byli falowo, czyli po trzy osoby w trzysekundowych odstępach co sprawiło, że na starcie nie było tłoczno i nikt nie musiał zmagać się z początkowym masowym wyprzedzaniem.

Zawody zawodami, ale równolegle odbywało się szereg atrakcji dodatkowych takich jak znane już z innych imprez stanowisko z animacjami i gra terenowa, punkt pomiaru i analizy składu masy ciała, sklepik z gadżetami i torbami, rozbudowane stoisko fundacji „Ja nie mogę czekać”, gdzie sprzedawano ciasto i kiełbaski,  których to zysk został przekazany na cele statutowe fundacji, czyli pomoc dzieciom z opóźnieniami rozwoju psychofizycznego, zespołami genetycznymi i innymi zaburzeniami nieokreślonymi. Na rzecz tej fundacji organizatorzy przekazali też część wpisowego od każdego uczestnika tej imprezy. Jeszcze chwilę przed rozpoczęciem startów na scenę wyszły dziewczęta z grupy Dance & Fitness Studio Ilony Tadli, które zaprezentowały swoje taneczne umiejętności. Oprócz tego odbyły się zajęcia z jogi, instruktaż nordic walking i licytacja charytatywna.

Fundacja „Ja nie mogę czekać” w czasie całej imprezy zebrała w Rożnowicach 3875 zł. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wkład w zbiórkę.

Wyniki zawodów:

Na 10 km najlepsi byli:

 1. Sebastian Rajewski – KS Idmar Racing Team – 1:01:30
 2. Grzegorz Nakonieczny – Ekspedycja Nordic Team Szczecin – 1:02:40
 3. Maciej Kłos – NW Wyspa Sobieszewska – 1:02:44

 

 1. Marysia Przybyłek – Marsz po Zdrowie – 1:08:01
 2. Angelika Płachcińska – Kijkowe Trzemeszno – 1:08:15
 3. Teresa Oleszczuk – Barlinek to mnie Rusza – 1:09:24

PEŁNE WYNIKI

Na 5 km najlepsi byli:

 1. Ireneusz Grodzki – Gorzów Wlkp. – 31:18
 2. Patryk Skrzypczak – Spartakus – 31:43
 3. Roman Frąckowiak – KS Metraco Polkowice – 32:12

 

 1. Małgorzata Szczudlik – Kijkowe Trzemeszno – 33:27
 2. Izabela Okrzesik-Frąckowiak – KS Metraco Polkowice – 33:58
 3. Małgorzata Szymska – Ekspedycja Nordic Team Szczecin – 34:24

PEŁNE WYNIKI

W biegu najlepsi byli:

Gracjan Stankiewicz – DT4YOU MTB Team – 39:28

Dorota Lutomska – Oborniki Wlkp. – 44:34

PEŁNE WYNIKI

Facebook comments:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Log in