Uwaga! Przy ścieżce NW prowadzone są prace leśne

Uwaga Włóczykije i inni sympatycy i użytkownicy naszych ścieżek, przy trasie nr 2 prowadzone są prace leśne.

Zalecamy szczególną uwagę na odcinku między 5 i 6 kilometrem, a dokładnie zaznaczono to na rysunku, jest to odcinek około kilometr przez starym ośrodkiem w Piłce Młyn. Dodatkowo zmianie uległa trasa dokładnie przy samym starym ośrodku w Piłce-Młyn. Obecny właściciel zmodyfikował troszkę drogę po której prowadzi ścieżka, dla nas żaden problem 😊

Bardzo prosimy o zachowanie ostrożności i stosowanie się do znaków ostrzegawczych. Prace zazwyczaj prowadzone są w godzinach rannych do godz. 15, później, jeżeli służby leśne nie wystawią znaków z zakazem, poruszanie się po ścieżce powinno być bezpieczne. Ponieważ poruszacie się po lesie, zawsze trzeba uważać na swoje bezpieczeństwo!

Wykonywane prace to tak zwane w słowniku leśnym- trzebieże. W ich trakcie wycina się drzewa przygłuszone, o wadliwym pokroju, chorujące lub wykazujące objawy schnięcia z osłabionym aparatem asymilacyjnym. Ścięte drzewa, tnie się na krótsze odcinki zwane sortymentami, które to najczęściej przy pomocy specjalistycznych maszyn zrywkowych są przewożone (zrywane) do miejsca odbioru przez kupców w postaci tzw. stosów drewna. Drewno z takich lasów jak te obecnie cięte, głownie znajduje zastosowanie w przemyśle płytowym, papierniczym, ogrodowym (pergole, płotki, altanki) oraz opakowaniowym (palety).

Facebook comments:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Log in