I my również w akcji ” Zauważ mnie”

img_0929_1Zauważ mnie!
Słowa wiele mówiące i wiele znaczące…
I znacznie bardziej przemawiające do nas po dzisiejszym dniu…
Na udział w akcji zdecydowaliśmy się spontanicznie , chcąc zaznaczyć swoje i środowiska zaangażowanie w problem ludzi borykających się z epilepsją i konsekwencjami tej choroby.
Chcieliśmy zaznaczyć swoją obecność, a to co dostaliśmy w zamian znacznie przerosło nasze oczekiwania. To wielkie emocjonalne zbratanie i wyjątkowe wydarzenie…

Ze zwykłej ludzkiej potrzeby postanowiliśmy wprowadzić grupę – która o 8:30 wyruszyła z Poznania – do naszego miasta. Wiedzieliśmy , że osobom które pokonują całą trasę (z Wrocławia do Koszalina!) towarzyszą na poszczególnych etapach zwolennicy tej akcji i pasjonaci Nordic Walking.
Tak więc
O godz.12:00 w środę 6.02.2013 r „stawiliśmy” się na „11” wychodząc naprzeciw tym, którzy tego dnia pokonywali kolejny (31 km) etap trasy. Ze względu na porę dnia tylko kilka osób mogło zaangażować się w akcję. A więc po rozgrzewce (na wysokości  Wargowa) ruszyliśmy w stronę Chludowa i po 20 min marszu zobaczyliśmy zbliżająca się grupę 5 osób w charakterystycznych koszulkach. Spotkanie było serdeczne i spontaniczne – w takich sytuacjach jesteśmy zawsze po jednej stronie – i w takiej atmosferze szliśmy wspólnie do celu.
Wejście na rynek w Obornikach nastąpiło o godz.14:00 i tam grupa została powitana przez p. Krzysztofa Srokę (Kierownika Referatu Promocji Urzędu Miejskiego w Obornikach). Krótka informacja organizatorki i inicjatorki akcji „Zauważ mnie” pani Jadwigi Grochowalskiej (Prezesa Polskiego Stowarzyszenia Ludzi Cierpiących na Padaczkę)  rozbudziła zainteresowanie słuchających i na pewno zachęciła do udziału w popołudniowym spotkaniu w Bibliotece Publicznej.
Tak mało wiemy o epilepsji…
– tak mało potrafimy zrobić w obliczu ataku tej choroby
– tak okrutne jest życie ludzi borykających się nie tylko z cierpieniem lecz także z ignorancją społeczeństwa , „zaściankowymi” i średniowiecznymi poglądami.
Akcja ta ma na celu zwrócenie uwagi na ludzi chorych, zrozumienie i pochylenie się nad problemem.
„Zauważ mnie”! Jestem taki jak ty! Naucz się pomagać ! Naucz się żyć z problemem…
Tak właśnie określała swoją działalność – na krótkim spotkaniu przy herbatce i kawie -pani Grochowalska. I tylko jedno ma marzenie…
Chciałaby żeby problem epilepsji, udzielanie pomocy w trakcie ataku – nie wywoływało uczucia strachu.
Chciałaby żeby szkolenia i informacje na ten temat stały się powszechnym obowiązkiem..
Chciałaby żeby wszyscy mogli godnie żyć…
Dla nas była to piękna lekcja człowieczeństwa i tak samo została oceniona prze Zastępcę Burmistrza Obornik pana Piotra Woszczyka.

Zapraszamy na stronę:
https://plus.google.com/photos/110799937185770470923/albums/5841939214504371121?banner=pwa

Facebook comments:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Log in