Znajome? a jednak nowe

2012-04-28_tW ubiegłym roku we wrześniu zbieraliśmy na Promenadzie grzyby (potocznie nazywane ?sowami?) i zachwycaliśmy się kolorytem nadchodzącej jesieni?
Powtórzyliśmy  część trasy (Kowanówko-Jaracz-Wełna)  teraz wiosną, żeby zobaczyć te niespotykane odcienie i tony zieleni, które (szczególnie!) o tej porze roku są zjawiskowe. Dodatkowym impulsem – do obrania tej właśnie trasy – był sezon kwitnienia kokoryczki spotykanej w tym rezerwacie w dużych skupiskach. Zarówno Promenada (rezerwat)  jak Wełna opisane są w relacji z ubiegłego roku (zapraszam ), a ja wspomnę tylko, że udało się i tym razem zobaczyć wnętrze Kościółka – mimo zdecydowanych, nieprzychylnych utrudnień i komentarzy ze strony księdza proboszcza?
Udało się zrealizować plan I to wszystko dzięki życzliwości pana leśniczego z Wełny ? który od momentu wejścia do wsi zaopiekował się nami. Rolę przewodnika w Kościółku, na Promenadzie i przy ruinach pałacu  pełniła córka leśniczego ? Ania, która mimo młodego wieku podeszła bardzo poważnie do tej roli.Droga powrotna do Kowanówka to malownicza trasa drugim brzegiem rzeki Wełny ? nieco dłuższa ale bardzo piękna.

Opis trasy:
Kowanówko ? Rożnowice (MONAR:MARKOT) ? Rożnowice leśniczówka ? Brzegiem rzeki Wełny do Jaracza ? Wełna  (łącznie z przejściem Promenadą 11 km)

Wełna ? drugą stroną rzeki (przy A-11) do Jaracza ( wieś) –  Jaracz Młyn ? Rożnowice ? Kowanówko (10 km)
czas: 8:00 ? 12:30 (w tym 1 ? h zwiedzanie)

Tagged under:

, ,

Facebook comments:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Log in