Włóczykije zapraszają na Mszę św.

18Poprzedzone informacjami, to ważne dla nas wydarzenie odbyło się Dwiema różnymi trasami  pomaszerowaliśmy  w okolice Rożnowic, tam gdzie z szacunkiem i zadumą niejednokrotnie zapalaliśmy znicze i składaliśmy wiązankę kwiatów. 

Nasz wielki sympatyk ks. Ryszard  powitał wszystkich maszerujących, nie szczędząc dowcipnych, sympatycznych i dopingujących uwag.

Prognozy pogody nie zapowiadały najpiękniejszej aury, ale wszystko stało się właśnie takie jak wymarzyliśmy sobie. Było więc zielono, wiosennie, momentami słonecznie i nastrojowo.

Takie spotkania, w otoczeniu przyrody, śpiewu ptaków, szumu drzew, zapachów i aromatów lasu – nastrajają nostalgicznie i prowokują  do zatrzymania się i zadumy nad sobą i swoim życiem.
W tak osobistych i wielkich przeżyciach  towarzyszył nam ks .Ryszard, umiejętnie prowadząc nasze myśli i odczucia podczas mszy świętej odprawianej w intencjach:

  • Ofiar II Wojny Światowej  zamordowanych w Rożnowicach
  • Miłosierdzia Bożego
  • 70 rocznicy Zbrodni Katyńskiej
  • naszej i naszych rodzin

Wielka umiejętność i naturalność prowadzenia tej uroczystości ujęła nas. Było serdecznie, była rozmowa , było wyjątkowo i było nam bardzo lekko. Czuliśmy się wybrańcami i docenialiśmy, że mogliśmy to znowu przeżyć.

Obdarowani przez ks. Ryszarda pamiątkami i czymś, czego nie sposób określić, staraliśmy się opóźnić czas rozstania.
Nadeszła jednak pora pokonania drugiej części trasy, powrót do miejsca startu. Ochoczy i dynamiczny krok po pokonaniu 8 km, zmienił się w pełen smutku marsz, to podczas naszej mszy św. miała miejsce tragedia w Śmoleńsku.

Nasze modlitwy i przeżycia tej chwili, ofiarowujemy w intencji.

Tagged under:

Facebook comments:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Log in