Przedświątecznie (po góralsku!) w „Bacówce”

2012-12-15_l1?Bacówkę? usytuowaną 3 km od Bąblina planowaliśmy od dawna. Korciła nas dalsza trasa i nowe miejsce mające klimat i swoją historię. Realizując ? w zależności od pory roku, aury, osobistych planów, warunków (związanych także z bezpieczeństwem) ? sobotnie założenia, zaplanowaliśmy trasę w to miejsce na 15.12.2012 r. mając nadzieję, że głębokie śniegi nie utrudnią zbytnio pokonania (i tak) dosyć trudnej i długiej trasy.
Spotkanie o 8:00 i po rozgrzewce start.
Trasa do ?Bacówki? prowadziła z Obornik (koło kotłowni) – lasem do Słonaw ? przed osiedlem domków jednorodzinnych ?Maślerki? skręt w lewo ? duktami leśnymi do Bąblina ? w Bąblinie (naprzeciw bramy wjazdowej do Zakonu Misjonarzy Świętej Rodziny) skręt w prawo ? drogą między domami przez Bąblin ? przed lasem skręt w lewo ? i dojście do celu.
Pogoda (mimo zapowiadanych opadów deszczu) była idealna . Śnieg jeszcze nie topniał, nie było ślisko, temperatura około ?-1? – czyli szło się bardzo dobrze. Po drodze (w ramach ćwiczeń usprawniających) stoczyliśmy ?bitwę na śnieżki?.

W ?Bacówce? czekała na nas gorąca herbata z cytryną i kawa ? do wyboru. W piekarniku ?dogrzewał? się chlebek, ?bacowski? smalec i ogórki kiszone pobudzały wciąż aktywną wyobraźnię. Nie będę opisywała biesiady, wspomnę tylko, że smakowało bardzo! Domowej roboty pierogi z mięsem i kwaśnica dopełniły dzieła? Świąteczna atmosfera i wspólne serdeczności wprowadziły nastrój oczekiwania na najpiękniejsze święto w roku.
Mieliśmy mieć więcej sił na powrót? a w rzeczywistości musieliśmy więcej dźwigać po takiej uczcie.
Zaczął padać deszcz? Do pokonywania dosyć długiej powrotnej drogi, doszło pokonywanie ?ślizgawicy? i tu spisały się nasze kije. Zdołaliśmy (mimo śniegowo-deszczowo-lodowych utrudnień) utrzymać się na nogach i trasa powrotna ? przez Bąbliniec i Nowołoskoniec ? została zaliczona.
Przeszliśmy 18 km w dobrej kondycji i humorach. Razem z 1 godzinnym pobytem w ?Bacówce? nasza wyprawa trwała 4 h i 30 min. Odwiedzimy to przyjazne miejsce na pewno nie raz?
A teraz czas na dalszą realizację planów!

 

Facebook comments:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Log in